شناسه خبر: 38739 منتشر شده در مورخ: 1396/10/9 ساعت: 14:58 گروه: استان ها  

رسانه های انقلابی در برابر جریان نرم فتنه، آتش باختیار عمل کنند

عضو شورای قشر مرکزی بسیج رسانه آذربایجان غربی گفت: جریان نرم فتنه به اشکال گوناگون به ویژه به شکل رسانه ای ادامه دارد، بنابراین وظیفه رسانه های متعهد، ملی و انقلابی در برابر این جبهه ضد مردمی، بسیار سنگین است و در موقع لزوم باید آتش باختیار عمل کنند.

رسانه های انقلابی در برابر جریان نرم فتنه، آتش باختیار عمل کنند

به گزارش بسیج رسانه آذربایجان غربی، 9 دی روز تجلی دست قدرت الهی و شکست فتنه آمریکایی صهیونیستی بود که با همکاری عده ای خودباخته و خود فروخته داخلی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی شده بود.

به بهانه گرامیداشت حماسه تاریخی 9 دی در گفتگویی با مصطفی قلیزاده علیار نویسنده، شاعر، روزنامه نگار بسیجی که از اعضای شورای قشر مرکزی بسیج رسانه استان نیز هستند به وظیفه روشنگرانه و تبیین گر رسانه ها برای واکاوی ابعاد مختلف فتنه 88 و همچنین صیانت از حماسه عظیم 9 دی پرداخته ایم که تقدیم حضورتان می شود:

*فرق حماسه 9 دی با دیگر حماسه های ملی و انقلابی در چیست؟
       حماسه 9 دی ماه 88 به باور بنده بسی فراتر از حماسه 22 بهمن 57 و دیگر حماسه های تاریخی ملت ایران است زیرا در حماسه 22 بهمن - به عنوان مثال - اقشار مختلف ملت به فرمان رهبر انقلاب یک طرف ایستاده بودند و در مقابلش رژیم طاغوت با تمام عده و عده اش؛ یعنی راه و چاه مشخص بود، اما در فتنه 88 دشمنان و سران فتنه و پیروان فریب خورده همه در بین مردم بودند و در لباس مردم و حتی با شعارهای حق بجانب؛ فضای جامعه بشدت غبارآلود بود و حق و باطل به راحتی و مثل 22 بهمن قابل تشخیص نبود که مقام معظم رهبری از این جو مه آلود تعبیر به "فتنه" کردند. واقعا هم فتنه بود، هشت ماه تمام از حدود اردیبهشت 88 جریان فتنه شروع شد و در لایه های فکری و سیاسی جامعه جاری و ساری شد و نفوذ کرد، حتی سیل فتنه برخی خواص و مدعیان سیاسی را هم با خود برد. در چنین فضای فرساینده وفریبنده سیاسی، که چهره حق و باطل چندان تمیز داده نمی شد، هشدارها و هدایتهای مقام معظم، مثل چراغ مه شکن، فضای مه آلود را روشن و بصیرت مردم را بیشتر کرد تا مردم عموما راه را از چاه تشخیص دادند، چاه و چاله را شناختند و راه خود را از گمراهان جدا کردند و این حماسه بصیرت در 9 دی 88 به اوج خود رسید و چشم فتنه را کور کرد. دشمنان فتنه انگیز که در راس آنها آمریکا و انگلیس قرار داشت مایوس و سران فتنه سرخورده شدند.

*بزرگترین هدف فتنه 88 چه بود؟
       می توان گفت بزرگترین هدف فتنه 88 براندازی نظام جمهوری اسلامی به دست خود مردم بود که هوشیاری رهبری و بصیرت و آگاهی مردم ایران، آتش فتنه را خاموش و توطئه نرم و سبز براندازی را خنثی کرد.

*وظیفه رسانه ها برای گرامیداشت و حفظ حماسه تاریخی 9 دی چیست؟
         امروز ما اهل رسانه و همه رسانه ها - فارغ از جناح و گروه و قوم و حزب - وظیفه داریم ابعاد مختلف فتنه 88 و زوایای تاریک آن را برای نسل امروزی و آیندگان روشن کنیم هم برای تاریخ، هم برای مقابله با فتنه های دیگر؛ که عبارت است جبهه فرهنگی و رسانه ای وابسته به جریان فتنه.

ما وقتی به رسانه های ایران و ممالک خارجی سال 88 نگاه می کنیم رد پای فتنه گران و جریان فتنه را آشکارا می بینیم، همان جریان غبارآلود و فتنه انگیز سیاسی، هنوز هم در رسانه های جناحی فتنه در خارج و داخل تداوم دارد و در تلاشند در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و رسانه های مکتوب مردم را از آینده نظام و مسئولان مایوس کنند.
یعنی هر چند سماجت سخت و لجاجت زمخت فتنه با قیام بصیرتی و بسیجی مردم در 9 دیماه 88 در هم ریخت، اما جریان نرم فتنه به اشکال گوناگون به ویژه به شکل رسانه ای ادامه دارد، بنابراین وظیفه رسانه های متعهد، ملی و انقلابی در برابر این جبهه ضد مردمی، بسیار سنگین است و در موقع لزوم باید آتش باختیار عمل کنند.

*حرف آخر
        در پایان یادآوری کنم که روشن ترین و غنی ترین منبع مورد اعتماد در شناخت جریانهای انحرافی و فتنه گستر، بیانات شفاف و بروز رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای است که امت ایران اسلامی باید همچون گوش به فرمان رهبری عمل کنند تا از مسیر و راه گمراه نشوند./ز
 


 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0794 sec