شناسه خبر: 38839 منتشر شده در مورخ: 1396/10/21 ساعت: 18:26 گروه: آذربایجان غربی  
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی:

صیانت از هویت اسلامی انقلابی ایرانی، رسالت رسانه های انقلابی است

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: مقابله با دشمنان و صیانت از هویت اسلامی، انقلابی و ایرانی از طریق تمام ابزارهای موجود از جمله رسالت های اصلی رسانه های انقلابی است.

صیانت از هویت اسلامی انقلابی ایرانی، رسالت رسانه های انقلابی است

به گزارش بسیج رسانه آذربایجان غربی، سردار سرتیپ دوم عابدین خرّم در مراسم بزرگداشت روز قشر بسیج رسانه که همزمان با سالروز شهادت شهید رهبر در سالن کانون جوانان بسیج ارومیه برگزار شد، با اشاره به استمرار تقابل حق و باطل بر اساس سنت الهی، گفت: جبهه حق باید این مسیر را با طوفندگی و طنین اندازی حفظ کند چراکه دشمن در عرصه فعال است.

وی با اشاره به آثار مخرب جنگ نرم گفت: برخلاف جنگ نظامی که آثار آن در جامعه ملموس می شود، در جنگ اقتصادی، سیاسی و رسانه ای، جامعه در ظاهر احساس درد و بهم ریختگی نمی کند اما اثرات مخربی دارد که در آینده نمایان می شود.

سردار خرّم اصلی ترین عرصه تقابل جبهه حق و باطل را در شرایط کنونی، موضوع فرهنگ و فکر دانست و افزود: امروز دیگر قدرت نظامی و فیزیکی در مقابله با جمهوری اسلامی ایران محل دعوا و نزاع نیست بلکه موضوع اصلی فکر و فرهنگ نظام و انقلاب اسلامی است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران در قدرت یابی، دارای فرهنگ قابل عرضه به جامعه جهانی است که این امر برای نظام سلطه و استکبار قابل قبول نیست و برای مقابله با این قدرت یابی کمیته های خطر تحت عنوان مقابله با اسلام انقلابی را تشکیل داده اند.

وی ادامه داد: از نظر دشمنان اسلام متحجر، آمریکایی و وهابی برای جهان خطر تلقی نشده است اما انقلاب اسلامی که توانسته با آگاهی بخشی، حقانیت اسلام ناب محمدی را با گفتمان امام راحل به بشریت عرضه کند سبب چالش استکبار جهانی شده است.

سردار خرّم اظهار داشت: برای معرفی فرهنگ انقلاب اسلامی به جهانیان نیازمند ابزار دانش، فناوری و دستاوردهای روز علمی با پشتوانه دینی و مکتبی هستیم که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با اشاره به دستاوردهای علمی ایران بعد از اسلام، گفت: جنگ جبهه حق و باطل زمانی شروع شد که انقلاب اسلامی این دستاوردها را در قرن 20 با زبان انقلابی و شگرف رهبران اسلامی همچون امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به جهان عرضه داشت.

وی با تأکید بر اینکه فرهنگ اسلام انقلابی از طریق علم، رسانه و هنر قابل ارائه است، تصریح کرد: امروزه برای پاسداری و تقویت فرهنگ انقلاب اسلامی نیازمند دانش، رسانه و هنر هستیم.

سردار خرّم با اشاره به سخنان امام خمینی(ره)، مهم ترین ابزار برای تبلیغات را رسانه برشمرد و گفت: باید با استفاده از این ابزار، دین، انقلاب، ارزش ها و اعتقادات خود را تبیین و تبلیغ کنیم.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با اشاره فتنه اخیر که برای تحت تاثیر قرار دادن سالروز حماسه 9 دی طراحی شده بود، اظهار کرد: فضای مجازی مهم ترین بستر فتنه اخیر بود و بیشترین تاثیرگذاری را داشت به طوریکه دشمنان در صف متراکم حضور یافتند تا انقلاب را دچار چالش اساسی کنند.

وی با اشاره به رسالت رسانه های انقلابی در شرایط فتنه اخیر گفت: مقابله با دشمنان و صیانت از هویت اسلامی، انقلابی و ایرانی از طریق تمام ابزارهای موجود از جمله رسالت های اصلی رسانه های انقلابی است.

رسانه انقلابی باید با بی عدالتی، فقر و تبعیض مقابله کند

سردار خرّم پرچمداری مبارزه با فقر، فساد و تبعیض را از ویژگی های رسانه های انقلابی در جریان اغتشاشات اخیر اعلام و تصریح کرد: رسانه انقلابی ضمن روشنگری باید با بی عدالتی، فقر و تبعیض مقابله کند.

وی اضافه کرد: رسالت رسانه های انقلابی در شرایط فعلی تبیین مدیریت انقلاب اسلامی در برابر مدیریت ناکارآمد غیردینی و غیر اسلامی است، به تعبیر مقام معظم رهبری «همینکه نظام جمهوری اسلامی 40 سال تمام قد در برابر جبهه کفر و سلطه با اقتدار روزافزون ایستادگی کرده، نشان از کارآمدی این نظام است.»

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: رسانه ها باید با محتوای درست، اندیشه ورزی و بهره گیری از فکر نخبگان علمی و به صورت مستدل پاسخگوی مردم باشند، رسانه باید با تولیدات فکری ارائه طریق کند چراکه زبان رسانه همه گیر و فراگیر است.

سردار خرّم پیام سازی و نحوه پیام رسانی و همچنین مدیریت افکار عمومی را مورد تأکید قرار داد و افزود: مدیریت افکار عمومی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی اتفاق می افتد، همانطور که دشمنان در تلاش برای رسیدن به اهداف خود و مقابله با اعتلای ملی انقلاب اسلامی هستند، رسانه های انقلابی نیز باید با مخاطب شناسی بیشترین اثرگذاری را در افکار عمومی داشته باشند.

وی در پایان به کنگره 12000 شهید آذربایجان غربی اشاره و از خبرنگاران فعال در پوشش رسانه ای این رویداد فرهنگی تقدیر کرد و استمرار جریان سازی رسانه ای برای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را خواستار شد./ز

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0389 sec