شناسه خبر: 49474 منتشر شده در مورخ: 1397/2/26 ساعت: 11:14 گروه: استان ها  

اروپا بدون حضور آمریکا برجام را حفظ نمی‌کند

مسئول سازمان بسیج رسانه استان گیلان خروج از برجام را بزرگترین اشتباه آمریکا دانست و گفت: اروپا بدون حضور آمریکا برجام را حفظ نمی‌کند.

اروپا بدون حضور آمریکا برجام را حفظ نمی‌کند

به گزارش بسیج رسانه استان گیلان، محسن جعفری در همایش بین‌المللی "امپراطوری دروغ" در رشت اظهار داشت: رابطه سیاسی آمریکا از سال 1262 شمسی آغاز شد و سیاست آمریکا در ابتدا این بود که در امور کشورها دخالت نکند اما در سال 1320 تغییر رویه داد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به اقدامات ضد ایرانی دولت آمریکا گفت: دخالت مستقیم در امور ایران، کودتای 28 مرداد، تصویب قانون کاپیتولاسیون، تحریم، حمله طبس، کودتای نوژه، تحریک عراق علیه ایران، حمایت از صدام بخشی از این اقدامات است.

جعفری ضمن تشریح دیگر اقدامات دولت آمریکا علیه دولت و ملت ایران ابراز داشت: انهدام هواپیمای مسافربری ایران، پشتیبانی از منافقان، جوسازی رسانه‌ای علیه ایران، توقیف اموال ایران بخشی دیگر از اقدامات آمریکا علیه ایران است.

وی با بیان اینکه آمریکا کشورهای عربی به‌ویژه امارات را در راستای ادعای ارضی مبنی بر تصاحب خلیج فارس تحریک کرد گفت: اسلام‌هراسی، ایجاد طرح خاورمیانه جدید، تحریک فتنه‌گران در سال‌های 78، 88 و 96، حمایت از گروه‌های تروریستی و تصویب 7 قطعنامه علیه ایران از جمله اقدامات ضدایرانی آمریکا است.

مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه در آمریکا بخشی از تحریم‌ها توسط کنگره و برخی توسط شخص رئیس جمهور علیه ایران تصویب می‌شود ابراز داشت: تحریم شرکت‌های مرتبط با حوزه پتروشیمی و تحریم فعالان حوزه هسته‌ای بخشی از تحریم‌های اعمال شده توسط روسای جمهور آمریکا است.

جعفری با اشاره به کشته شدن ملت مظلوم فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی تصریح کرد: سکوت سازمان‌های مدافع حقوق بشر، دولت‌های اسلامی، انجمن‌های آزاد و مستقل و حکام تازه به دوران رسیده عربی در برابر این کشتار تعجب آور بود.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه اروپا بدون حضور آمریکا برجام را حفظ نمی‌کند خاطرنشان کرد: عراقی‌ها زمانی که به خرمشهر آمدند روی دیوارها نوشتند "آمدیم تا بمانیم" اما نتوانستند.

وی با اعلام اینکه آمریکا در دوران دفاع مقدس 840 میلیارد دلار برای واردات مواد غذایی و یک میلیارد دلار برای خرید تسلیحات به عراق کمک کرده بود گفت: آمریکا در زمان جنگ عراق را از لیست کشورهای حامی تروریست حذف کرد.

جعفری با بیان اینکه آمریکا در زمان جنگ 5 هواپیمای "آواکس" را در اختیار عربستان قرار داده بود اظهار داشت: آمریکا از طریق این هواپیماها تصاویر سایت‌های نفتی و مواضع نظامی ایران را در اختیار عراق قرار می‌داد.

وی با اشاره به پرداخت 60 میلیارد دلار به دولت صدام در زمان دفاع مقدس از سوی کشورهای اروپایی افزود: بیش از 80 کشور جهان علیه ایران در زمان جنگ حضور داشتند اما در نهایت ایران پس از 19 ماه و با گرفتن 19 هزار اسیر توانست خرمشهر را آزاد کند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به شهادت 230 هزار نفر از مردم ایران در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: از این تعداد 8 هزار شهید سهم استان گیلان بود که جانشان را فدای اسلام و انقلاب کردند.

جعفری با بیان اینکه در عملیات آزادسازی خرمشهر 6 هزار نفر به شهادت رسیدند که 260 شهید آن گیلانی بودند تصریح کرد: کشور ایران 2 هزار و 100 شهید مدافع حرم دارد که 22 نفر آن گیلانی هستند.

وی با بیان اینکه "گری سیک" یکی از مقامات آمریکایی معتقد است که ایران باید به صورت همه جانبه تحریم و تنبیه شود عنوان داشت: آمریکا همواره به‌دنبال جلوگیری از صدور انقلاب اسلامی در جهان بوده است.

مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان با اعلام اینکه امروز صدای انقلاب اسلامی ایران به قلب اروپا رسیده است خاطرنشان کرد: شعار "مرگ بر آمریکا" برای ملت آمریکا نیست بلکه دعایی است برای مرگ سیاست‌های مداخله‌جویانه دولت آمریکا.

جعفری با بیان اینکه شعار "مرگ بر آمریکا" به‌معنای دعا برای نابودی سیاست‌های قلدرمأبانه دولت آمریکا است تصریح کرد: ما با ملت آمریکا مشکلی نداریم بلکه با آن‌ها دوست بوده و روابط ورزشی و علمی داریم.

وی با تاکید بر اینکه ایران همیشه به دنبال ایجاد صلح پایدار و حمایت از مظلومان بوده است اظهار داشت: امپراطوری غرب در تلاش است تا تمدن ایران را خشن و عقب مانده جلوه بدهد.

مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان با ببان اینکه آمریکا می‌خوهد ایران را کشوری نا امن جلوه دهد گفت: امروز شاهد هستیم که ایران با وجود مقام معظم رهبری، نیروهای مسلح شجاع و غیرتمند، و مردم شهید پرور و ولایتمدار پای ارزش‌های انقلاب ایستاده است.

جعفری خاطرنشان کرد: امروز در کشور ما اختلاف نظر، اختلاف سلیقه و مشکلاتی وجود دارد اما همه مردم و مسئولان ما در مقابل دشمنان انقلاب با یکدیگر متحد، یکدل و یک‌صدا هستند.

وی ملت ایران را ملتی آزاد دانست و ابراز داشت: آزادی برای ملت ایران به‌معنای ولنگاری فرهنگی نیست اما شاهد هستیم که یک نوجوان آمریکایی می‌تواند به‌راحتی سلاح تهیه کرده و 28 نوجوان دیگر را به قتل برساند.

مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه امروز زنان ایرانی در تمام سطوح کشور پا به پای مردان مشغول فعالیت هستند اظهار داشت: زن در ایران وسیله‌ای برای برطرف شدن امیال نیست بلکه جایگاهی باکرامت والای انسانی دارد.

جعفری خروج از برجام را بزرگترین اشتباه آمریکا دانست و تصریح کرد: بدعهدی آمریکا برای ملت ایران از گذشته مسجل شده بود اما خروج آمریکا از برجام اتحاد و انسجام داخلی ما را بیشتر کرد.

انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0678 sec