شناسه خبر: 49561 منتشر شده در مورخ: 1397/3/13 ساعت: 11:58 گروه: استان ها  
سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان:

مکتب امام، مکتب مبارزه با مستکبرین است

سازمان بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان همزمان با سالروز رحلت امام خمینی(ره) بیانیه ای را صادر کرد.

مکتب امام، مکتب مبارزه با مستکبرین است

به گزارش بسیج رسانه

سازمان بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان همزمان با سالروز رحلت امام خمینی(ره) بیانیه ای را صادر کرد.

 

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ما تحت رهبری پیغمبر اسلام این دو کلمه را می‏خواهیم اجرا کنیم؛ نه ظالم باشیم و نه مظلوم. ما در طول تاریخ مظلوم بودیم. از همه جهات مظلوم بودیم. و ما امروز می‏خواهیم که مظلوم نباشیم و ظالم هم نباشیم. ما تعدی به هیچ کشوری، به واسطۀ دستوری که به ما رسیده است از اسلام، نخواهیم کرد؛ و تجاوز به هیچ فردی نخواهیم کرد و نباید بکنیم و تجاوز به هیچ کشوری نخواهیم کرد و نباید بکنیم لکن از تجاوز دیگران هم باید جلوگیری کنیم. صحیفه نور جلد:14 صفحه:66 تاریخ سخنرانی:22/11/59

 

چهاردهم خرداد سالروز گرامی داشت مردی است که میراثی ماندگار، همچون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برجای گذاشت تا ترجمان عدالت و آزادگی در جهان باشد.

 

چهاردهم خرداد برای مردم ایران یادآور رحلت جانسوز بزرگ مردی تاریخ ساز، خلف صالح اولیای الهی، امام روح الله است که با بهره مندی کامل از اندیشه های ناب اسلام محمدی، بنیاد حرکت اصلاحی عمیقی را نه تنها در ایران که در همه جوامع اسلامی و ملتهای مظلوم بنا نهاد. حرکت اصلاحی که سرانجام آن فروریختن پایه های نظام استبدادی شاهنشاهی و بنای جمهوری اسلامی ایران بود.

 

مکتب امام خمینی مکتب آزادی و آزادگی است که منشا حرکت های آزادیخواهانه در سطح جهان شد. حریت و آزادی شرط اصلی درک حرکت اصلاحی امام و پیروی از اندیشه های ناب اوست. امام خمینی نسخه ای بی بدیل از بزرگان علم و سیاست بود که همچون ستاره ای فروزان در آسمان فضیلت و تقوی، دیده های امت اسلامی را بصیرت داد . در مکتب امام نظام مطلوب جهانی بر پایه مبارزه دائمی با جهل و رفع ظلم و تجاوز و تحقیر ملتها و تحقق عدالت اجتماعی و صلح واقعی است.

 

امروز ایران اسلامی قدرتمند ترین و اثرگذارترین کشور در حل بحرانهای منطقه است. امریکا و دولتهای اروپایی نیز بر این مهم واقفند و اذعان به آن دارند. جمهوری اسلامی ایران به جهانیان ثابت کرد که اهل تعامل و گفتگوی سازنده از موضع برابر است. اما درمکتب امام آموخته ایم که در برابر غاصبین و متجاوزین با نهایت وجود مبارزه کنیم.

 

سازمان بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان ضمن ابراز تسلیت به مناسبت سالروز رحلت ملکوتی امام امت، اعلام می‌دارد که تا پایان راه بر پای آرمان‌های خمینی کبیر ایستانده است.

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 4.7422 sec