شناسه خبر: 49697 منتشر شده در مورخ: 1397/4/13 ساعت: 09:05 گروه: استان ها  
در نشست بازاریان و شورای بسیج رسانه استان با فرمانده سپاه فتح مطرح شد

بازاریان کهگیلویه و بویراحمد با بدخواهان همراه نمی‌شوند/وانت‌بارها کمر بازار را شکسته‌اند

بازاریان کهگیلویه و بویراحمد با بدخواهان همراه نمی‌شوند/وانت‌بارها کمر بازار را شکسته‌اند

به گزارش خبرنگاران بسیج رسانه:

نشست صمیمی شورای اصناف و بازاریان و هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج اصناف و سازمان بسیج رسانه استان با فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

در این نشست که برخی از مسؤولان اصناف نیز حضور داشتند به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص وضعیت بازار پرداختند.

نصیریان یکی از اعضای هیات رئیسه صنف پوشاک در استان اظهار کرد: باید فرهنگ‌سازی از طریق مدارس و تریبون‌های نماز جمعه و دستگاه‌های فرهنگی در خصوص موضوعات و مشکلات بازار صورت گیرد.

وی ادامه داد: از بین بردن رقابت کاذب و از میان بردن حسادت‌ها در بازار موضوعی مهم است که این موضوعات حتی منجر به بسته شدن کارگاه‌ها شده است.

نصیریان با بیان این که وقتی تجار را سرمایه‌دار معرفی می‌کنیم و به آنها انگ می‌زنیم باید شاهد بسیاری از مشکلات باشیم افزود: همچنین از دیگر راهکارها این است که جلوی قاچاق را قبل از رسیدن به مغازه‌ها و فروشگاه‌ها بگیریم.

در ادامه اردشیری یکی دیگر از فعالان بازار و اصناف در یاسوج با بیان این که بانک‌ها فعالان اقتصادی را درک نمی‌کنند اظهار کرد: از مشکلات دیگری که بازار را با معضل و مشکل جدی روبرو کرده بحث اجاره و رهن است که باید به این وضعیت سرسام‌آور رسیدگی شود.

اردشیری گفت: وانت‌بارها و کپری‌های سیار نیز کمر بازار را شکسته‌‌اند و از سوی دیگر مالیات و ارزش افزوده به بازار ضربه وارد کرده است.

وی قصابی‌های غیر مجاز از دشت‌روم گرفته تا دارشاهی را یکی دیگر از عوامل موثر در ورشکستگی بازار دانست و گفت: فضای مجازی هم مزید بر علت شده تا بازاریان دلسرد شوند.

عدام امنیت شغلی در بازار و انبار کردن اجناس توسط فرصت‌طلبان یکی دیگر از موضوعاتی بود که اردشیری به آن اشاره کرد و گفت: به همین دلایلی که گفتم بسیاری از بازاریان قدیمی از گردونه خارج شده‌اند.

بحث تاکسی تلفنی‌ها و مجوزهای صادره برای فعالیت آن‌ها از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد.

افضل دهرابپور فعال در حوزه فروش خودرو هم با بیان این که امروز روزی نیست که حساب‌های ما را به دلایل مالیاتی ببندند اظهار کرد: اگر قرار باشد در استان فعالیت کنیم باید امنیت اقتصادی هم باشد.

وی بازاریان یاسوج را ولایتمدار و انقلابی ذکر کرد و گفت: در تهران هم اگر حرکتی شد 90 درصد آن بازاریان نبودند.

ارشدی رئیس اتاق اصناف هم در این نشست هرگونه ناامنی را قبل از همه متوجه بازار دانست و گفت: متاسفانه بازار همیشه تحت فشار بوده و باید تدابیری توسط دولتمردان اندیشیده شود تا بازاریان بیشتر دیده شوند و مشکلات آن‌ها برطرف شود.

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0896 sec