شناسه خبر: 49847 منتشر شده در مورخ: 1397/5/17 ساعت: 00:05 گروه: استان ها  
سازمان بسیج رسانه ایلام

همایش بزرگ فعالان رسانه‌ای در ایلام با حضور عزت الله ضرغامی برگزار شد

همایش بزرگ فعالان رسانه‌ای طی آیین ویژه‌ای صبح امروز در سالن اجتماعات هتل زاگرس ایلام برگزار شد.

همایش بزرگ فعالان رسانه‌ای در ایلام  با حضور عزت الله ضرغامی برگزار شد

به گزارش بسیج رسانه ایلام  همایش بزرگ فعالان رسانه‌ای طی آیین ویژه‌ای صبح امروز در سالن اجتماعات هتل زاگرس ایلام برگزار شد.

 

در گرامیداشت روز خبرنگار و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همایش فعالان رسانه‌ای در استان ایلام با حضور اهالی رسانه و مسؤولان استان ایلام برپا شد.

این همایش با همکاری سازمان بسیج رسانه استان ایلام و صدا و سیمای مرکز ایلام با حضور مهمان ویژه این مراسم سید عزت‌الله ضرغامی عضو شورای انقلاب فرهنگی برگزار شد.

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه رسانه‌ها بعد نظارتی خود را تقویت کنند گفت: اگر بعد نظارتی رسانه‌ها تضعیف شود، قطعاً مشکلات و انحرافات جامعه بیشتر می‌شود.

 

عزت‌الله ضرغامی اظهار داشت: حضور در استان ایلام، دیار یادها و خاطره‌ها برایم مایه فخر و مباهات است. یکی از وظایف و رسالت خطیر خبرنگاران و رسانه‌ها نظارت همه جانبه بر امور جاری جامعه و عملکرد مسئولان است

رئیس اسبق سازمان صدا و سیما با بیان اینکه اگر نظارت صحیح و اصولی رسانه‌ها نباشد، جامعه و حکومت دچار انحراف شدید می‌شوند، بیان داشت: اگر بعد نظارتی رسانه‌ها تضعیف شود، قطعاً مشکلات و انحرافات جامعه بیشتر می‌شود و مردم بیش از پیش نسبت به اسلام و انقلاب بدبین می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها هدایتگر و راهنمای جامعه هستند، یادآور شد: فعالیت رسانه‌ای، همچون کار کارمندی نیست.

ضرغامی با بیان اینکه امر خبرنگاری؛ کاری عاشقانه، صادقانه، خطرپذیر، شجاعانه و با اهداف عالی است خاطرنشان ساخت: مدیران و دستگاه‌های مختلف کشور نباید از پرسشگری و نظارت فراگیر رسانه‌ها و خبرنگاران واهمه داشته باشند.

عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه رسانه‌ها و خبرنگاران لازم است که بیش از پیش بعد نظارت عمومی خود را تقویت کنند، تصریح کرد: نظارت ها باید علمی، فنی، تخصصی و کاملا ً اصولی و کارشناسی باشد تا نتایج ایده آلی حاصل شود.

وی با بیان اینکه امر خبرنگاری و گزارشگری بایستی حرفه‌ای، تخصصی و دقیق باشد، گفت: کار خبرنگاران از امر قضاوت سخت‌تر است و خبرنگاران باید اجتهاد رسانه‌ای داشته باشند. خبرنگاران باید با تقویت بعد خودسازی، رسالت و امانت خبری خود را به درستی به سرانجام رسانند. رسانه ها و خبرنگارانی موفق هستند که با خودسازی و پرهیز از بده بستان‌ها و با عزت نفس؛ انتظارات عمومی جامعه را بیش از پیش برآورده کنند.

 

بسیج
رسانه
بسیج
رسانه
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0729 sec