شناسه خبر: 49861 منتشر شده در مورخ: 1397/5/17 ساعت: 20:51 گروه: گیلان  
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان:

رسانه ها متناسب با خواست مردم حرکت کنند

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با تبریک بمناسبت فرارسیدن روز خبرنگار گفت: رسانه ها باید متناسب با خواست مردم و در کنار و همسو با آنان حرکت کنند.

رسانه ها متناسب با خواست مردم حرکت کنند

 

به گزارش بسیج رسانه؛ محسن جعفری در جلسه هم اندیشی سازمان بسیج رسانه استان گیلان افزود: رویکرد مقام معظم رهبری بر مبنای جذب حداکثری و دفع حداقلی و استفاده از همه توان و ظرفیت ها و استعدادهای موجود به دور از خط کشی های سیاسی است.

وی تاکید کرد: بزرگترین دستاورد رسانه ای انقلاب اسلامی ، شکوفایی ، بالندگی و رشد یافتگی رسانه ای است که طی چهار دهه انقلاب به آن دست یافتیم. وی گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی طیف ها و گروه های مختلفی وجود داشتند که درباره رسانه ها دارای دیدگاه های افراطی بودند، اما امام خمینی(ره) هرگز با حذف مطلق این پدیده ها موافق نبودند.

جعفری اضافه کرد: امام( ره) براین باور بودند که علم متعلق به نوع بشر است و رسانه ابزاری است که می توان از آن استفاده کرد و مهم، جهتی است که ما به این ابزارها می دهیم. وی تصریح کرد: امام (ره) بدنبال شکست انحصار امپریالیسم رسانه ای و هویت بخشی به سبک رسانه ای جدید بود و امروز در خاورمیانه شاهد جریان رسانه ای هستیم که توانسته در مقابل جریان های رسانه ای غربی موفق عمل کند.

جعفری تصریح کرد: اصولگرا و اصلاح طلب و سایر اصطلاحات تعابیری هستند که در فضای سیاسی بکار می روند که منجر به صف بندی و دسته بندی هایی می شود در حالی که مقام معظم رهبری می فرمایند من انقلابی هستم ، یعنی دو جریان انقلابی و ضدانقلابی بیشتر وجود ندارد ، بنابراین اصولگرای اصلاح طلب به معنای واقعی یکی از شاخصه های انقلابی و انقلابی گری است. وی ادامه داد: از طرفی اهمیت رسانه و فضای مجازی به قدری مهم است که مقام معظم رهبری فرمودند بنده اگر فرصت داشتم مسئولیت آن را برعهده میگرفتم ، از این رو در موضوع بسیار مهم و تاثیرگذاری چون رسانه ، باید از وجود افرادی با تعهد و دارای تخصص و درک و فهم و اخلاق رسانه ای استفاده کنیم که شناخت خوبی از رسانه داشته باشند.

جعفری خاطرنشان کرد: همچنین در کنار آن باید بدنبال آموزش و تربیت خبرنگاران متخصص و تراز انقلاب اسلامی باشیم؛ اما متاسفانه در برخی مواقع شاهد هستیم که افراد بی اخلاق بدون تعهد و تخصص و بدون شناخت درست و فهم صحیح از رسانه ، مسئولیتی را برعهده می گیرند که نه تنها کمکی به حوزه رسانه نمی کند، بلکه هم به خود و هم به رسانه آسیب می زنند.

وی با اشاره به اینکه در هر کشوری بطور طبیعی قانون وجود دارد که لازم الاجرا است که همه باید به قوانین احترام بگذارند ، گفت: تا جایی که رسانه به پایگاه دشمن تبدیل نشود و امید و اعتقاد و باور مردم را مخدوش نکند و امنیت ملی را به خطر نیاندازد؛ می تواند براساس چارچوب قانون ، آزادانه فعالیت کند. جعفری تصریح کرد: در شرایطی هستیم که جنگ روانی گسترده ای علیه جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته و دراین شرایط عقل و منطق ایجاب می کند که رسانه ها در جهت منافع ملی حرکت کنند.

وی ادامه داد: نظام سلطه و استکبار جهانی از انقلاب اسلامی واهمه دارند، چون افکار و اندیشه های انقلابی ما تاثیرگذار است و این همان نقطه اختلاف غرب با انقلاب اسلامی است. رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان گفت: امپریالیسم رسانه ای و بنگاه های خبرپراکنی غربی علیه هر کشوری که بخواهند با شایعه سازی و دروغ و شانتاژهای خبری اقدام می کنند اما تنها نظامی که توانسته در این سال ها در مقابلشان ایستادگی کند ، نظام رسانه ای ایران است.

به گفته جعفری، در غرب به هرنوع حرکتی دموکراسی می گویند که یکصدم آن حرکت ها و اقدامات را در سایر کشورها ، نقض حقوق بشر می نامند؛ موارد مصرف اصطلاحاتی همچون دموکراسی ، آزادی و حقوق بشر در غرب بصورت نمایشی است و اگر رسانه ای علیه سیاست های آنان اقدام کند، برخوردها و محکومیت های سنگین و جریمه های مالی و در برخی مواقع حذف در انتظارشان است .

وی با بیان اینکه درحال حاضر 42 خبرگزاری با همه آراء و اندیشه های سیاسی و حتی منتقد جمهوری اسلامی در داخل کشور مشغول فعالیت هستند، گفت: اما در مقابل غربی هایی که مدعی آزادی بیان و مطبوعات هستند، شدیدترین رفتارها را با رسانه های مخالف خود دارند. جعفری تصریح کرد: امروز دنیای کفر و نظام سلطه با تمام امکانات و استعداد و قدرتشان در مقابل ما قرار گرفته اند، بنابراین نباید با تبلیغات و جنگ روانی که بر کشور و انقلاب تحمیل می شود، احساس ضعف و عقب نشینی کنیم بلکه باید با روشنگری و انجام رسالت رسانه ای خود، دستاوردهای خود در حوزه رسانه را به جامعه معرفی کنیم. وی افزود: اکنون در آستانه چهل سالگی انقلاب و گذر از پیچ مهم تاریخی قرار داریم و این دقیقا همان جایی است که دشمن را آزار می دهد لذا با فتنه گری بدنبال نا امید کردن مردم و ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و با طراحی فتنه های گوناگون سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به خیال خام خود بدنبال براندازی نظام هستند.

جعفری اضافه کرد: امروز فشارهای سیاسی و تحریم های ظالمانه نه تنها قامت بلند ملت ایران را خم و گام های استوار مردم بصیرمان را سست نمی کند، بلکه با هدایت و راهبری رهبر فرزانه انقلاب از گردنه های سخت عبور، و امید دشمنان را به یاس مبدل خواهیم کرد. وی با بیان اینکه ایران اسلامی بعنوان بازیگر اصلی و مطرح منطقه و ام القراء جهان اسلام است ، اظهار کرد: تمامی تحولات منطقه نیازمند نقش آفرینی ایران است و مشکلات منطقه بدون حضور ایران حل نمی شود و این حقیقتی است که حتی دشمن به آن معترف است.

وی ادامه داد: مردم ولایتمدار و شهیدپرور ما در طول چهار دهه انقلاب اسلامی ، دوران های سخت و فتنه های بسیار پیچیده ای را که توسط آمریکا و ایادیش طراحی و اجرا شده بود، تجربه و از همه آنها به سلامت عبور کرده است. جعفری اضافه کرد: این انقلاب با خون شهدا آبیاری شده و جوانان امروز ما دست کمی از جوانان دهه اول انقلاب ندارند و امثال بابک نوری ها و محسن حججی ها دشمن را به زانو درآورده و خوار و ذلیل کردند و هیمنه پوشالی نظام سلطه را شکستند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه دشمن باید این آرزو را به گور ببرد که بتواند برما مسلط شود، گفت: صاحب اصلی این انقلاب امام زمان(عج) است و انشاالله که پرچم این انقلاب با دست باکفایت بزرگ جانباز انقلاب مقام معظم رهبری، به دست صاحب اصلی آن حضرت مهدی(عج) برسد.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0597 sec