شناسه خبر: 7838 منتشر شده در مورخ: 1396/5/16 ساعت: 23:50 گروه: استان ها  
سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان:

خبرنگار وجدان همیشه بیدار جامعه است

سازمان بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار بیانیه‌ای صادر کرد.

خبرنگار وجدان همیشه بیدار جامعه است

به گزارش بسیج رسانه، سازمان بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار بیانیه‌ای صادر کرد.

 

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

 

خبرنگاری که در دشوارترین مناطق وارد عرصه خبررسانی می شود و خود را به آب و آتش می زند، نمی شود فرض کرد او صرفاً در صدد فرونشاندن آتش کنجکاوی شخصی است، یا برای به دست آوردن یک مابه ازای مالی تلاش می کند.(امام خامنه‌ای مدظله العالی)

 

خبرنگاری پیش از آنکه به عنوان یک شغل به آن نگریسته شود یک رسالت ابدی است که تنها بر گردن افرادی خاص سپرده می‌شود همانگونه که از ابتدای تاریخ این مهم به رسولان و افراد خاص خدا سپرده شد.

 

خبرنگار وجدان همیشه بیدار جامعه است و خبرنگاری عشق می‌خواهد؛ عشق به همه عزیزان و همه دلبستگی‌ها؛ عشق به همنوع، به ملت، به میهن، به اعتقادات و به تمام چیزهایی که احساس می‌کنی باید برایشان از راحتی خودت بگذری.

 

سالروز شهادت محمود صارمی صرفا یک واقعه تاریخی و مناسبت صنفی نیست بلکه چراغ راهنمایی است برای همه کسانی که به نوعی در حوزه مهم و راهبردی اطلاع رسانی درگیر هستند؛ از خبرنگاران و روزنامه نگاران گرفته تا مسئولان. هیچکس نباید از معنای نمادین و مهم این مناسبت که‌‌ همان مقدس بودن حرفه اطلاع رسانی و اهداف آن است، غفلت کند.

 

روز خبرنگار، روزی است که با خون نگاشته شد. در این روز، مقدس‌ترین عامل سوگند در کتاب آسمانی بار دیگر به مظهر درخشش تبدیل شد تا حکایت گر زندگی تابناکِ رهپویانی شود که همواره با قلم میثاقی جاودانه بسته‌اند.

 

بدون شک خبرنگاران، تصویرگران زمان خویش‌ و پرچم‌دار تعهد و وظیفه‌اند که با هدف روایت حقیقت، بیرق بزرگ "آگاهی بخشی" را بر دوش کشیده و با انتشار اخبار در صف مقدم مبارزه با تهاجم و شبیخون فرهنگی قرار گرفته و وظیفه پاسداری ‏و حراست از اندیشه ها را بر عهده گرفته اند. ‏

 

سازمان بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان افتخار دارد که خود را از بدنه این عزیزان خبرنگار بداند و این روز را به تمام خبرنگاران عزیز تبریک بگوید و امیدوار است که قلم‌های زیبایتان همیشه در راستای رسالتی بزرگ و ارزشمند مستدام باشد.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.2480 sec