شناسه خبر: 8014 منتشر شده در مورخ: 1396/6/1 ساعت: 11:04 گروه: استان ها  
به همت سازمان بسیج رسانه گلستان برگزارشد؛

مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم حججی در گرگان برگزار شد +تصاویر

مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم محسن حججی همزمان با سالروز شهادت حضرت جواد الائمه(ع) با حضور جمعی از فعالین رسانه و دوستداران اهل بیت علیه (ع) در گرگان برگزار شد.

مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم حججی در گرگان برگزار شد +تصاویر

به گزارش بسیج رسانه گلستان این مراسم به همت بسیج رسانه استان گلستان ، سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری گرگان و انجمن نویسندگان استان گلستان با مداحی حاج مهدی امیدیان و سخنرانی آیت الله سید حبیب الله قدمی استاد حوزه و دانشگاه برگزار شد .

گفتنی است ، در این مراسم حجت الاسلام سید علی طاهری سرپرست دفتر آستان قدس در گلستان ، علی اصغر فاضلی مدیرکل بنیاد شهید استان گلستان ، حجت الاسلام یعقوب مهدوی رئیس اداره ارشاد گرگان و خسروی رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان و علی محمد جعفری رئیس بسیج رسانه استان گلستان حضور داشتند .

آیت الله سیدحبیب الله قدمی استاد حوزه و دانشگاه عصر امروز در آیین بزرگداشت شهید مدافع حرم محسن حججی و شهادت امام جواد (ع) اظهار داشت: در سیاست اسلام عافیت‌طلبی یکی از معضلات جامعه است، برخی افراد در زمان طاغوت به گونه‌ای زندگی می‌کند که شاه از آنها ناراحت نباشد و در دوران حکومت اسلامی به گونه زندگی می‌کند که حاکم اسلامی چیزی نگوید.

وی اذیت‌پذیری در راه دین را یکی از ویژگی شهدا مدافع حرم مانند شهید حججی دانست و گفت: شهدای مدافع حرم برای دفاع از اسلام هزاران کیلومتر آن طرف‌تر از اسلام دفاع می‌کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر نخواهیم در راه اسلام اذیت نشویم دیگر نمی‌توانیم به عنوان مسلمان زندگی کنیم.

قدمی با اشاره به اینکه ظلم‌پذیری در جایی که اسلام عزت پیدا کند یکی از سیره ائمه اطهار و پیامبر اکرم (ص) بود، افزود: در تاریخ اسلام به پیامبر(ص) و امام علی (ع ) توهین شد و مسلمان واقعی در آن دوران در صف یاران پیامبر ایستادند.

قدمی گفت: اذیت‌پذیری یکی از ویژگی شهدای مدافع حرم مانند شهید حججی است و این سرلوحه پیامبر اکرم (ص) است.

وی افزود: مسلمانان و ائمه معصوم و شهدایی مانند حججی اولویت نخست‌شان دین بوده و امروز باید بیندیشیم من و شما درد دین داریم یا خیر؟

قدمی گفت: شهادت شهدای مدافع حرم و امام معصومی مانند امام جواد(ع) این است که به دست افرادی که مدعی اسلام بودن به شهادت رسیدند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: نخستین فردی که پس از پیامبر(ص) با مسلمانان وارد جنگ شد امام علی(ع) بود و افرادی که همراهی این مسیر نکردند نتوانستند به این نتیجه برسند که آیا می‌شود فردی که مدعی اسلام است و خود را حافظ قرآن می‌داند وارد جنگ شد.

وی با بیان اینکه پیوسته در اسلام با خوارج و غاصبان  درگیر بودیم، گفت: در اسلام می‌بینم که یک دسته از مسلمانانی که به دنبال مال و ریاست به کشتن مردم دست می‌زنند، اما شهید حججی به دست خوارج کشته شد.

قدمی با بیان اینکه تفکر خوارج از بین نرفته است، افزود: امام علی (ع) پس از جنگ خوارج فرمودند که خوارج یک تفکر است و آنها در نطفه‌های نسل‌های آینده زنده می‌شوند و ما در آینده نیز با تفکر خوارج رو به رو می‌شویم.

انتهای پیام/

 

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.1160 sec