شناسه خبر: 8163 منتشر شده در مورخ: 1396/7/4 ساعت: 12:56 گروه: استان ها  
بسیج رسانه سیستان و بلوچستان:

رسانه موثرترین ابزار امر به معروف است

سازمان بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان طی بیانیه‌ای به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر بر لزوم احیای این واجب فراموش شده تاکید کرد.

رسانه موثرترین ابزار امر به معروف است

به گزارش بسیج رسانه، سازمان بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان طی بیانیه‌ای به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر بر لزوم احیای این واجب فراموش شده تاکید کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

 

بسم رب الشهدا و الصدقین

 

اینک که عرصه کارزار معروفات و منکرات به اوج دوران تقابل خود رسیده، فرصت مناسبی است برای عیار گذاری طلای وجودی افراد هم در مقام تشخیص و هم در جایگاه مواجه. مخصوصا برای مومنینی که به دلیل ورود به صحنه های سیاسی موسوم به «حزب اللهی» هستند.

 

ما که خود را از انصار و یاران نائب عام امام زمان می‌دانیم بر این باوریم که بایستی در التزام عملی بر دستورات و حتی منویات امام خامنه ای اهتمام ورزیم تا به فرموده امام راحل آسیبی به مملکت نرسد.

 

التزام عملی یعنی چشم در چشم امام و دست بر نیام. مانند فارسی زبانی سلمان صفت که برای لحظه ای شمشیر خود را از غلاف بیرون نکشید بدون اذن امام حتی بهنگام وقوع دردناک ترین لحظه تاریخ بشریت؛ اما دست به شمشیر بود.

 

پیدا کردن مسیر راست و درست سخت نیست فقط باید تابلوی آن را یافت و به آن اعتماد کرد. در این مسیر ؛ مشورت شرط عقل است و اجتهاد تا حد نظر دادن درست است ، نه عمل به اجتهاد شخصی. هرچند امام خامنه ای برای چندمین بار فرموده‌اند: این‌‌جور نیست که شما باید منتظر بمانید، ببینید که رهبرى درباره‌‌ى فلان شخص، یا فلان حرکت، یا فلان عمل، یا فلان سیاست چه موضعى اتخاذ میکند که بر اساس آن، شما هم موضع‌‌گیرى کنید؛ نه، اینکه کارها را قفل خواهد کرد. (۱/۵/۱۳۹۳) و حجت تمام است اما تنها برای موضع گیری و اظهار نظر و از این جهت است که ایشان انتقاد یا داشتن نظری مخالف با ولی فقیه را ضد ولایت فقیه نمی دانند.

 

اما؛ عدم التزام عملی غیر از نظر دادن است و از اعلام عبور و وارد حوزه اعمال می شود. هرچند امر کردن به معروفات و نهی کردن از منکرات از گردن هیچ مسلمانی ساقط نمی شود و زمان و مکان هم نمی شناسد اما همین واجب در حوزه اجرا حدودی می طلبد که حد آن را امام زنده با توجه به مقتضیات زمان مشخص می کند. ایشان فرموده اند:”در جامعه‌اسلامی، تکلیف عامه مردم، امربه معروف و نهی از منکر با لسان است؛ با زبان. اگر کار به برخورد بکشد، آن دیگر تکلیف مسؤولین است.آنها باید وارد شوند.”

 

ما بر این باوریم که عدول از دستورات صریح امام خامنه ای در حوزه عمل و برخوردی فراتر از زبان در مواجه با امر به معروف و نهی از منکر آسیبی جدی و جبران ناپذیری را به کشور وارد خواهد کرد. از طرفی حق الناس را در بر خواهد داشت زیرا که مجوز شرعی برای غیر مسئوولین دستگاه های ذیربط صادر نشده و از طرفی دیگر در دورانی که دشمن مترصد فتح پرونده های دیگری مانند حقوق بشر ایران در شورای امنیت به بهانه های واهی است، نباید با انجام نهی از منکر فراتر از زبان وارد بازی باخت باخت شویم که یعنی همان خسر الدنیا والآخره.»

 

ما اعلام می داریم که به مر حدیث نبوی تشنه جهاد و شهادتیم و فراتر عمل نکردن از محدوده لسان در نهی از منکر تنها به دلیل اطاعت از رهبری است.

 

امروزه جامعه تشنه احیای امر به معروف و نهی از منکر است و رسانه موثرترین ابزار این مسئله برای مقابله با هجوم امر به منکر غرب است.

 

امید است توفیق بهره مندی از فرقان در تشخیص حق و باطل و نحوه درست برخورد با منکرات و دعوت به معروفات برای تمام مومنین. انشاالله

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0348 sec